چگونه بهترین عینک آفتابی را انتخاب کنید؟ - shopila

چگونه بهترین عینک آفتابی را انتخاب کنید؟

نکاتی که باید برای خرید عینک آفتابی مناسب در نظر بگیرید.

هر کسی بخوبی میداند که استفاده از عینک آفتابی ، در روزهای آفتابی، چقدر دید را آسان‌تر میکند، چه در جاده ها و چه در رطوبت و در هر شرایطی از روز که باشید دید شما با عینک آفتابی بهتر خواهد شد.. با این حال، همچنین استفاده از عینک آفتابی مناسب نیز دفاع عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش UV است که می تواند باعث آسیب های کوتاه مدت و دراز مدت چشم، و یا باعث بیماری های چشمی میشود.

این ها مهمترین عوامل برای نظر گرفتن خرید عینک آفتابی مناسب برای محافظت از چشم از خورشید هستند:

1.به علامت مخافظت 100% دقت کنید.

مهمترین چیزی که باید هنگام خرید عینک آفتابی برای محافظت از چشم خود دقت کنید یک برچسب یا علامت است که نشان می دهد عینک مورد نظر 100 درصد از اشعه های UV را مسدود می کند. با این حال، کمتر از نیمی از افرادی که عینک آفتابی خریداری می کنند، بررسی می کنند که آیا لنزها چشم ها را از نور ماورای بنفش محافظت می کنند یا خیر.

2.عینک بزرگتر بهتر است

پوشش بیشتر عینک آفتابی، آسیب خورشید کمتری به چشم می زند. در عین حال خرید عینک های بزرگ و یا عینک های سبک را در نظر بگیرید که به کاهش اثرات UV در چشم و همچنین از طراف چشم کمک می کند.

3.لنزهای تیره تر لزوما حفاظت بهتری ندارند.

با اینکه عینک های آفتابی تیره تر، جذابتر بنظر می رسند اما لزوما محافظت بهتری در مقال اشعه های UV ندارند.

4.لنزهای براق پلاریزه تشعشعات را کاهش می دهند نه UV را!!

خاصیت پلاریزه بودن عینک آفتابی باعث می شود تا انعکاس هایی از سطوح بازتابنده مثل آب و آسفالت به چشم نرسد و تعدیل شود. این امر حفاظت بیشتری از خورشید ارائه نمی دهد، اما می تواند فعالیت هایی مانند رانندگی یا فعالیت های داخل آب را امن تر یا لذت بخش تر انجام دهید.

5.لنزهای مقاوم در برابر خراش را انتخاب کنید.

عینک آفتابی که به راحتی خراش بردارد بدرد نخور است. لنزهای ساخته شده از پلی اورتان NXT مقاوم در برابر ضربه، انعطاف پذیر، سبک وزن و دارای وضوح نور عالی هستند، اما قیمت  آنها بالاست.

لنز‌های شیشه ای سنگین و گران هستند و اگر بشکنند عنکبوتی خواهند شد. (یعنی به اندازه تارهای عنکبوت ریز می شوند.)

پلی آمید ماده ای است که امروزه کمتر استفاده میشود و در واقع شیشه ای را بوجود می آورد که وضوح بصری زیادی را بدون خطر شکستن فراهم می آورد.

  • تفاوت معنی داری بین مقاومت خراشیدگی در لنزهای پلی کربنات بسته به ساختار و سختی آنها وجود دارد.
  • اکریلیک نیز مقرون به صرفه است، اما با دوام و دارای دید واضح است. اگر آنها در معرض حرارت قرار بگیرند اغلب تغییر شکل می یابند. بهترین انتخاب مواد اولیه شیشه یا رزین است.
  • تحریف لنزها را بررسی کنید. لنزهای عینک را در مقابل لامپ فلورسنت قرار دهید. همانطور که عینک را بالا و پایین میبرید بررسی کنید که اعوجاج موج ( کجی یا پیچیدگی امواج) اتفاق نمی افتد.

 

منبع: https://shopila.com/ir/sunglasses/ladies-sunglasses?am_on_sale=1

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


      لینک های مفید : آگهی رایگان , تجهیزات آزمایشگاهی , تانک ازت , نقاشی ساختمان , لینک شما در اینجا
 
نقاشی ساختمان